Tytuł


LESZEK CICHOŃSKI BAND

LESZEK CICHOŃSKI BAND

bilety: 35 zł (przedsprzedaż) / 45 zł (w dniu koncertu)

Centrum Gitarowe PMGuitar zaprasza na koncert Leszka Cichońskiego – cenionego polskiego gitarzysty, kompozytora, autora podręczników i telewizyjnych kursów dla gitarzystów. W programie koncertu artysta wykona własne wersje utworów Jimiego Hendrixa, BB Kinga i Tadeusza Nalepy, a przede wszystkim autorskie kompozycje z płyty „Sobą gram”.

Leszek Cichoński występował na największych festiwalach bluesowych na świecie, m.in. Monterey Bay Blues Festival w Kalifornii i Narooma Blues Festival w Australii. Najbardziej spektakularnym przedsięwzięciem realizowanym przez niego jest „Thanks Jimi Festival” oraz Gitarowy Rekord Guinnessa, który organizuje co roku 1 maja we Wrocławiu. W 2018 roku podczas ostatniej z imprez zagrało razem 7411 gitarzystów, bijąc ponad trzykrotnie amerykański Rekord Guinnessa. Cichoński współpracował m.in. z Tadeuszem Nalepą, Wojciechem Karolakiem, Krzysztofem Ścierańskim, Tomaszem Szukalskim i amerykańskimi bluesmanami, takimi jak Carlos Johnson, Stan Skibby, Sammie Fender czy John „Broadway” Tucker. Dzielił scenę z najwiekszymi gigantami gitary – Stevem Morsem i Stevem Vaiem. Dwa jego ostatnie albumy – „Cichoński -The Best of Studio and Live” i „Soba gram” były nominowane do prestiżowej nagrody Fryderyki 2009 i 2012. Leszek Cichoński został wybrany Najlepszym polskim gitarzystą bluesowym w plebiscycie Guitar Award 2014. W programie koncertu artysta wykona własne wersje utworów Jimiego Hendrixa, BB Kinga i Tadeusza Nalepy oraz autorskie kompozycje z płyty „Sobą gram”.

Leszek Cichoński poprowadzi także dwudniowe warsztaty gitarowe – w sobotę (19.10.) i niedzielę (20.10.) – w sumie 5 godzin zajęć. Zapisy na warsztaty i informacje pod adresem: kontakt@pmguitar.pl i pod numerem: 504 891 423.

Skład zespołu Guitar Workshop:
Leszek Cichoński – guit. & voc
Tomasz Grabowy – bass
Tomasz Jędrzejewski – keyb.
Michał Bocek- drums

 

Sponsorem Klubu Ucho jest Grupa Energa

Proponujemy również


bilety: 35 zł - przedsprzedaż / 45 zł - w dniu koncertu